آیا تولید محتوای سایت در افزایش فروش کالا و خدمات موثر است؟

تاثیر محتوا در جذب کاربران به سایت چگونه است؟
اسفند ۱۵, ۱۳۹۴
چرا سایتهای خبری از پربازدیدترین سایتهای دنیا محسوب می‎شوند؟
اسفند ۱۷, ۱۳۹۴

تولید محتوای سایت | افزایش فروش کالا | بازاریابی اینترنتی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش پتانسیل این شبکه برای کمک به شرکت ها در زمینه فروش محصولات و ارائه خدمات، این روزها شاهد راه اندازی فروشگاه های اینترنتی در حجم گسترده ای هستیم. از سوی دیگر بازاریابی اینترنتی در کنار فروشگاه های آنلاین به یکی از پردرآمدترین مشاغل این روزها تبدیل شده است. اما آنچه که در بازاریابی اینترنتی نقش اصلی را ایفا می‎کند، محتواهایی است که توسط بازاریابی و نویسندگان تولید می‎شود.

نقش محتوا در بازاریابی اینترنتی

بازاریابی محتوا مجموعه ای از استراتژی ها، تکنیک ها و تاکتیک هایی است که با هدف جذب مشتری صورت می‎گیرد. در بازاریابی محتوا، تولید محتوا نقش اصلی را ایفا می‎کند. به این معنا که با استفاده از محتوای سایت می‎توان با مشتریان تعامل داشت و آنها را جذب و تبدیل به مشتریان دائمی کرد.

زمانی که بازاریابی به صورت حضوری و رودر رو باشد، بازاریاب می‎تواند در فرصت کوتاهی صحبت کند، برخی از محصولات را به مشتری نشان دهد و از این طریق پیام مدیر شرکت را به مصرف کننده و مشتریان منتقل نمایند. این در حالی است که در بازاریابی اینترنتی، می‎توان بخش اعظمی از محصولات را به یکباره در اختیار مشتریان قرار داد. همچنین در این روش محدودیت جغرافیایی و زمانی برای مشتریان وجود ندارد.

این در حالی است که ساخت صفحات مختلف سایت که هر کدام به یکی از محصولات اختصاص دارد، بارگذاری تصاویر باکیفیت از محصولات، شرح و توضیح کامل نحوه تولید و تفاوت هایی که میان این محصولات با موارد مشابه وجود دارد و … در بازاریابی اینترنتی بدون محتوای باکیفیت و کاربرپسند نمی تواند موثر واقع شود و در فروش کالاها و ارائه خدمات بلااثر باقی می‎ماند. از اینرو باید گفت تولید محتوای سایت به شکل علمی و معتبر می‎تواند فروش محصولات را افزایش دهد. یکی از مسئولیت های مهم پس از راه اندازی فروشگاه های اینترنتی، تولید محتوای معتبر و باکیفیت است.

چگونگی افزایش فروش با تولید محتوای سایت

داگ کسلر یکی از بازاریابان موفق محتوایی در رابطه با تاثیرات محتوای سایت بر فروش محصولات سایت بر این نظر است که باید در محتوا از داستان سرایی استفاده کرد و اعتماد مشتریان را جذب نمود. در عین حال باید از اهداف کلیدی نیز پیروی کرد که عبارتند از آگاهی برند، ذکر قیمت حراجی ها، تولید محتوا برای حفظ مشتریان وفادار، التزام به ضوابط تولید محتوا.

تولید محتوایی که بتواند در افزایش فروش و خدمات موثر باشد به عوامل متعدد بستگی دارد از جمله رعایت اصول بهینه سازی که به عنوان اصل بنیادین بازاریابی محتوا عنوان می‎شود. از سوی دیگر ایجاد ارتباط میان بازاریابی محتوا و مدیریت محتوا نیز اهمیت زیادی دارد.

ارتباط بین بازاریابی محتوا و مدیریت محتوا

تولید محتوا باید به صورت سیستماتیک انجام شود. تولید محتوا توسط یک گروه یا تیم انجام می‎شود. در این صورت باید میان تمامی اعضای تیم هماهنگی وجود داشته باشد. البته باید توجه داشت که نباید محتوا تنها در حوزه بازاریابی باشد و گاهی نیز به مباحث خبری، اطلاع رسانی و سرگرمی نیز بپردازد. در این صورت باید مدیریت محتوا با تقسیم بندی نقش اعضا در تولید محتواهای مختلف، تاثیرات بازاریابی اینترنتی را دو چندان کند.

سنجش میزان تاثیرگذاری محتوا بر مشتریان

برای سنجش میزان تاثیر تولید محتوای سایت برای افزایش فروش کالاها و خدمات، می‎توان از چندین روش عمل کرد؛ ابتدا شمارش تعداد بازدیدکنندگان و سپس بررسی کامنت ها و نظرات آنان در رابطه با محتواهای تولید شده در سایت که می‎تواند بخشی از آنان مشتریان محصولات باشند. روش دیگر استفاده از کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی است. در این صورت باید مختصری از محتوا در اختیار مشتریان قرار بگیرد. در شبکه های اجتماعی به دلیل گستردگی میزان کاربران، امکان نظردهی بیشتر می‎شود و در نتیجه به راحتی میتوان از نظر آنان نسبت به محتوا و در نتیجه محصولات اطلاع پیدا کرد.

روش سوم، بررسی تعداد مشتریان قبل از تولید محتوای سایت و ثبت نتیجه است. در ادامه باید میزان مشتریان پس از تولید محتوا بررسی شود و سپس نتیجه این دو بررسی با یکدیگر مقایسه شود. در این صورت می‎توان تاثیر محتوا بر تصمیم گیری مشتریان را بررسی کرد. در پایان آنالیز سایت به منظور بررسی میزان تاثیرگذاری محتوای سایت اهمیت زیادی در افزایش فروش محصولات و خدمات شرکت دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 16 =