تاثیر محتوا در جذب کاربران به سایت چگونه است؟

درباره پنگوئن گوگل بیشتر بدانیم
اسفند ۱۲, ۱۳۹۴
آیا تولید محتوای سایت در افزایش فروش کالا و خدمات موثر است؟
اسفند ۱۶, ۱۳۹۴

جذب کاربران به سایت | محتوای سایت | تولید محتوای سایت

امروزه در فضای مجازی خدمات و محصولات در یک بازار رقابتی عرضه می گردند و وب سایت‌ها اولین و شاید تنها شانس فروش محصولات و خدمات یک شرکت به مشتریان آنلاین باشند. بی گمان طراحی دقیق و علمی یک وب سایت اهمیت زیادی دارد اما آن چه یک وب سایت را از انبوه وب سایت های دیگر متمایز می سازد، محتوای سایت است. در این میان صاحبان وب سایت هایی با محتوای مناسب و کاربردی گوی سبقت را از دیگران می ربایند چرا که کلید یک وب سایت موفق، داشتن محتوای واضح، مرتبط و دست اول است که محصولات و خدمات را معرفی کرده، پیام مورد نظر را به خوبی منتقل سازد و نیاز کاربرانی که به دنبال اطلاعات هستند را برطرف نماید. محتوای خوب و با کیفیت با نفوذ به ذهن و قلب بازدیدکنندگان، خریداران و به طور کلی کاربران، سبب جذب و هدایت آن ها به سایت می گردد. از این رو موفقیت یک وب سایت در گرو محتوای آن است و سایر مولفه ها (گرافیک، تصاویر، ویدئوها، و غیره) در جایگاه های بعدی قرار دارند.

اغلب کاربران با یک جستجوی آنلاین مبتنی بر اطلاعات به دنبال خدمات یا محصولات مورد نظر خود می گردند. موتور جستجوی گوگل که بزرگترین موتور جستجو در کل دنیا است با کمک الگوریتم هایی همچون پاندا (که در فوریه ۲۰۱۱ ارائه شد و تا کنون بیش از ۲۷ مرتبه به روز رسانی شده است) وب سایت های دارای کیفیت بالا را شناسایی نموده و رنکینگ بالایی به آن ها اختصاص می دهد. در حقیقت زمانی که کاربران در مورد اطلاعات جستجو می کنند وب سایت هایی با رنکینگ بالا در صفحه اول قرار می گیرند. اغلب کاربران پس از جستجو تنها به وب سایت های لیست شده در صفحه اول مراجعه می کنند. به این ترتیب در صورتی که محتوای سایت با کیفیت و دست اول باشد گوگل کاربر را بدون هیچ زحمتی به سمت وب سایت سوق می دهد. علاوه بر این، ارائه محتوای ارزشمند و مفید در یک وب سایت سبب می گردد بازدید کنندگان و از جمله صاحبان دیگر وب سایت ها به این محتوا لینک بدهند. برای همین است که گفته می شود: تولید محتوای مناسب و با کیفیت اثربخش ترین و در عین حال کم هزینه ترین راه برای جذب کاربر است.

به علاوه در صورتی که محتوای سایت بتواند اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است در اختیار او قرار دهد، کاربر زمان طولانی تری را در آن وب سایت صرف می کند و این امکان وجود دارد که برای دومین و چندمین بار به این سایت برگردد، زیرا محتوای مناسب از جمله ویژگی های یک وب سایت خوب است که سبب جلب اعتماد کاربر می گردد. از این رو کیفیت و اثربخشی محتوا عاملی بسیار مهم در جذب کاربر و وفاداری اوست. پس  تولید محتوا باید به طورمنظم انجام شود  و در سایت قرار گیرد تا کاربرانی که مجددا به وب سایت مراجعه می کنند دست خالی بر نگردند.

تولید محتوا فرایندی تخصصی و مستلزم صرف زمان و تحقیق است. مطالعه و بررسی نیازهای مختلف کاربران متفاوت می تواند به تولید محتوایی بیانجامد که علاوه بر تخصصی بودن محدود به زمان خاصی نبوده و به خوبی انتظارات کاربر را برآورده سازد. در تولید محتوای سایت از مطالب، تصاویر، ویدئوها، پادکست و … مرتبط با فعالیت های متفاوت و خدمات و محصولات گوناگون استفاده می گردد. این محتوا با توجه به نیاز کاربر و زمینه فعالیت وب سایت می تواند عمومی و یا تخصصی باشد تا کاربران به فراخور حال خود از آن بهره برند. پس با اطمینان از این که محتوای سایت درجه یک و عالی است می توان کاربران بیشتری را جذب کرد و از این فرصت بیشترین استفاده را برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شانزده =