تفاوت شرکتهای طراحی سایت

تولید محتوا برای سایت چگونه است؟
آذر ۱۵, ۱۳۹۴
بهینه سازی خارجی سایت
آذر ۲۳, ۱۳۹۴
شرکتهای طراحی سایت

طراحی سایت

شرکت طراحی سایت

طراحی وب که اغلب با هدف توسعه کسب و کار صورت می‎گیرد در دو بخش دیزاین (زیبایی وب) و استفاده از قابلیت‎ها و تکنیک‎های طراحی انجام می شود. طراحی وب استفاده از برنامه طراحی مختلف از قبیل فتوشاپ برای ایجاد عناصر بصری وب سایت کمک می‎گیرد. طراحی وب با در نظر گرفتن اهداف راه‎اندازی وب سایت آغاز به کار می‎نماید و سپس در جهت معماری اطلاعات (IA) حرکت می‎کند. معماری اطلاعات مجموعه ای سلسله مراتبی از اطلاعات یک وب سایت که در هدایت فرایند طراحی نقش مهمی را ایفا می‎کند. در مرحله بعدی، طراحان وب می‎توانند با ایجاد یک wireframes به سمت راه اندازی نهایی وب قدم بر دارند. برای ایجاد یک وب سایت زیبا، چندین اصل باید مد نظر طراحان وب قرار بگیرد:

تعادل

ایجاد یک طرح متعادل برای طراحی وب یکی از اصول پایه ای به شمار می‎رود. در طراحی وب سایت باید به تفاوت رنگ‎های تیره (رنگ‎های سنگین) و رنگ‎های روشن (رنگ‎های سبک) توجه شود. با استفاده صحیح از هر دو رنگ به یک نسبت می‎توان یک تعادل را در وب سایت ایجاد نمود.

کنتراست

در تئوری رنگ، رنگهای متضاد آنهایی هستند که در مقابل یکدیگر قرار می‎گیرند. این امر غیر از رنگ‎های مکمل است. رنگ‎های مکمل آنهایی هستند که با ترکیب شدن، موجب پیدایش یک رنگ متفاوت خلق می‎کنند. اما در رنگ‎های متضاد چیزی به اسم رنگ جدید وجود ندارد. در طراحی وب، باید به تقابل و مکمل بودن رنگ‎ها توجه شود. این کار به میزان زیبایی وب سایت کمک می‎کند.

برجسته سازی

در برجسته سازی، برخی بخش‎های سایت مهم تر از دیگر بخش‎ها به نظر خواهد رسید. اگر در صفحات وب سایت همه عناصر به یک شکل و با یک رنگ باشند، چیزی برای جلب توجه وجود نخواهد داشت. این در حالی است که برجسته بودن یک بخش، به مانند تن صدا عمل می‎کند. هنگام سخن گفتن اگر تُن صدا به یک اندازه باشد، شنونده احساس خستگی و یکنواختی خواهد کرد اما با تغییر تن صدا و بلند کردن آن در میانه سخن، به ناگاه شنونده نیز به وجد می‎آید. در رابطه با صفحات وب و رنگ‎ها نیز وضع به همین منوال است. اگر رنگ‎هایی که در وب سایت استفاده می‎شود، به یک اندازه باشد، برای ببیننده یکنواختی و خستگی ایجاد می‎کند. تصور کنید در یک صفحه، ۸۰ درصد به رنگ زرد اختصاص داشته باشد، در این صورت چیزی برای مقاومت بیننده وجود نخواهد داشت.

وحدت

وحدت بین بخش‎های مختلف وب سایت و رابطه میان ترکیبات صفحات به عنوان یک کل، اهمیت زیادی در زیبایی وب سایت دارد. براساس نظریه گشتالت، کل با مجموع اجزای آن متفاوت است. به این معنا که بازدیدکننده دنیا را در کل‎های معنی دار یا گشتالت‎ها تجربه می‎کند و نه بخش‎های وب سایت به شکل جداگانه. طراحان وب سایت به هنگام طراحی باید مجموعه تک تک صفحات را به صورت یک کل در نظر بگیرد.

قرار دادن مکان مشخص برای محتوا

اهمیت دادن به محتوا در زمان طراحی سایت یکی از اصول مهم به شمار می رود. دکتر دیوید تراویس یکی از طراحان وب سایت در این رابطه معتقد است که قرار دادن بخشی از سایت برای بارگذاری محتواهای تولید شده در هنگام طراحی سایت باید مد نظر قرار بگیرد.

نمایش سفارشات کاربران

یکی از مواردی که به هنگام طراحی سایتها و بویژه سایتهای فروشگاهی باید تعبیه شود، توجه به سفارشات و نیازهای کاربران می باشد. برای مثال اگر یک سایت مربوط به فروش لپ تاپ است و کاربران به هنگام خرید، با لپ تاپ گران قیمت مواجه می شوند، باید صفحه وب سایت به گونه ای باشد که کاربر بتواند لپ تاپ‌ها‎ی ارزان قیمت را نیز مشاهده کند. به عبارت دیگر، در صفحات وب سایتها باید گزینه‌ها‎ی انتخابی در اختیار کاربران قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =