منظور از تولید محتوا چیست؟

کانتنت مارکتینگ
تاثیر کانتنت مارکتینگ در جذب مشتری
مرداد ۳۰, ۱۳۹۵
یک استراتژی بلند مدت
شهریور ۹, ۱۳۹۵
تولید محتوا

تولید محتوا

روشهای تولید محتوای سایت

برای داشتن یک وب سایت نمونه، تولید محتوا نیز اهمیت پیدا می کند. در واقع تولید محتوا یک پروژه تخصصی است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت. در زیر به روش های تولید محتوا می پردازیم.

  • استفاده از روش ترجمه

ترجمه با استفاده مقالات و تکست هایی وب سایت های خارجی انجام می شود. در زمان انتخاب منبع و رفرنس اصلی باید از وب سایت هایی استفاده شود که تعداد بازدیدکننده بالایی دارند و در عین حال مطالب آنها دسته اول و موثق باشند. بهتر است مطالب وب سایت های خارجی که در صفحات اول قرار می گیرند، استفاده نشوند. زیرا احتمال اینکه بیشتر سایت های ایرانی از مطالب این سایت ها استفاده کنند، زیاد است. بنابراین محتوای سایت تکراری می شود.

  • روش ویرایشی

روش ویرایشی یا بازنویسی به صورت اصلاح و ویرایش محتوای سایر وب سایت ها انجام می شود. در این روش به هزینه و زمان زیادی نیاز نیست. اما محتوای بکر و متمایزی تولید نمی شود. بلکه شباهت زیادی به منبع اصلی دارد. در عین حال نمی توان انتظار داشت که گوگل با محتوای ویرایشی همچون یک محتوای تولیدی رفتار کند.

  • گردآوری مطالب

در این روش از چندین سایت محتوا تهیه می شود و سپس بین آنها گزینش می شود. مطالبی که از چند سایت گردآوری می شود، می تواند اطلاعات جامعی را در اختیار بازدیدکننده قرار دهد. این روش به تخصص خاصی نیاز دارد. نویسنده باید بتواند میان مطالبی که از چندین سایت تهیه می شود، ارتباط برقرار کند.  

  • محتواهای پژوهشی

محتواهای پژوهشی توسط افرادی تهیه می شوند که در زمینه کارهای تحقیقاتی سابقه دارند. در این روش سعی می شود تا از مقالات، کتاب های مختلف و  وب سایت های مختلف استفاده شود. البته نویسنده نیز باید قدرت تجزیه و تحلیل بالایی داشته باشد و در عین حال بر تمامی مطالب مسلط باشد تا بتواند اطلاعات عمومی خود را در لابه لای مطالب قرار دهد و در پایان یک نتیجه گیری دقیق و علمی داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =