علت روی آوردن وبمسترها به تولید محتوا چیست؟

۵ گرایش اصلی ۲۰۱۶ در زمینه بازاریابی محتوا مخصوص تجارت الکترونیک
اسفند ۹, ۱۳۹۴
درباره پنگوئن گوگل بیشتر بدانیم
اسفند ۱۲, ۱۳۹۴

 اهمیت تولید محتوا |تولید محتوا | تولید محتوای سایت

برای شناخت جایگاه محتواها برای وبمسترها، بهتر است ابتدا اهمیت و نقش محتوا در فضای کسب و کار اینترنتی مشخص شود. محتوای سایت مهمترین نقش را در بهینه سازی وب سایت ایفا می کند و وب سایت به تنهایی می تواند نقش یک فروشگاه را ایفا کند که در این فروشگاه باید محصولات قرار بگیرند. محصولات فروشگاه های آنلاین همان محتوای سایت است که در اختیار بازدید کننده ها قرار می گیرد.

علت اهمیت تولید محتوا برای وبمسترها

هدف اصلی وبمسترها از فعالیت در سایت ها، ارتقا راندمان شرکت، افزایش فروش محصولات و جذب مشتریان وفادار است. از آنجا که یکی از روش های رسیدن به اعتبار یک برند متمایز، جذب مشتریان بالفعل است، لذا تولید محتوا می تواند بر افکار و اذهان آنها تاثیرات مطلوبی بر جای گذارد. تولید محتوا و تهیه بسته های محتوایی برای مشتریان در سازمان ها در مجموعه روابط عمومی و واحدهای مرتبط با آن انجام می شود. این قسمت ها به شکل تخصصی به تولید محتوا می پردازند. ترجمه تکست های خارجی، استفاده از تصاویر اینفوگرافیک، کلیپ های ویدئویی حامل سخنرانی اشخاص برجسته و … از جمله فعالیت های بخش تولید محتوای سایت ها می باشد. دلایلی که موجب گرایش وبمسترها به تولید محتوا شده است، در موارد زیر قابل بررسی است:

این محتواها به عنوان درون مایه اصلی وب سایت ها بوده که پیام مدیران شرکت ها را به مشتریان و مخاطبان منتقل می کنند. به همین دلیل باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند نظر مخاطب را به خود جلب نماید. وبمسترها تلاش زیادی برای بهینه کردن و افزایش کیفیت محتواها می کنند. بنابراین اولین دلیل اهمیت تولید محتوا برای وبمسترها، جذب مشتریان و افزایش فروش محصولات است.

دلیل دیگری که موجب گرایش وبمسترها به تولید محتوا شده است، سبقت گرفتن از رقبا عنوان شده است. در حال حاضر، وب سایت های زیادی در فضای اینترنتی راه اندازی شده اند که گاه در زمینه یک محصول شاهد وجود طیف گسترده ای از وب سایت ها هستیم. با این شرایط، رقابت برای جذب مشتری شکل می گیرد که تنها فاکتور موفقیت و سبقت گرفتن، تولید محتوای باکیفیت است. به همین دلیل وبمسترها تمایل زیادی به تولید محتوای سایت پیدا کرده اند تا بتوانند از رقبای خود سبقت بگیرند.

کسب اعتبار بیشتر در موتورهای جستجو نیز دلیل دیگری برای تمایل وبمسترها به تولید محتوا می باشد. موتورهای جستجو براساس محتواها، سایتها را دسته بندی می کنند. از جمله المان های موتور جستجوها؛ تعداد صفحات سایت است که تنها با وجود محتوا اهمیت و ارزش پیدا می کند. بنابراین وبمسترها باید مطابق با الگوریتم های موتور جستجوها، حرکت کنند که این امر از طریق تولید محتوای سایت حاصل می شود.

معرفی محصولات و خدمات شرکت ها باید از طریق یک کانال و به شکل موجز و مختصر به اطلاع مشتریان برسد. وب سایت ها نقش کانال را ایفا می کنند. حال نیازمند پیام هایی از سوی مدیران هستیم تا در درون کانال قرار بگیرد. وبمسترها از طریق تولید محتوای سایت می‎توانند محصولات خود را معرفی، توصیف، تبیین و مقایسه و در عین حال مزایا، معایب، نحوه استفاده و موارد کاربرد آنها را نیز بیان کنند.

خبررسانی به مشتریان از دیگر اهداف وبمسترها در تولید محتوا عنوان شده است. به این صورت که در وب سایت، بخشی به نام خبرگذاری تعبیه می شود. در این بخش خبرهای تازه در مورد محصولات جدید، آینده برخی محصولات، تغییراتی که در خدمات شرکت صورت گرفته، تصمیمات مدیران برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان، همایش و نشست های مدیران شرکت و … به اطلاع مشتریان می رسد. وبمسترها از این طریق می توانند مشتریان را گام به گام با خود همراه سازند و حتی در مواردی از آنها نظر خواهی کرده و انتقادات و پیشنهادات آنها را برای تصمیمات آتی شرکت به کار بندند.

افزایش اطلاعات مشتریان در رابطه با محصولات نیز هدف دیگر وبمسترها برای تولید محتوا می باشد. در این صورت وبمسترها به سمت محتواهایی گرایش دارند که با کیفیت بالا و به شکل علمی بیان شوند. خودداری از ارائه اطلاعات غلط، قضاوتهای غیرمنصفانه و مطالبی گنگ و نامفهوم از جمله مواردی که وبمسترهای مسئولیت پذیر به آنها توجه دارند.

در پایان باید گفت تولید محتوا امری تخصصی بوده و نیازمند حس وظیفه شناسی است. زیرا محتواهایی که در سایتها منتشر می شود، بر فرهنگ و جامعه پذیری مشتریان تاثیرگذاراتی شگرفی بر جای می گذارند. به همین دلیل تمامی تلاش وبمسترها باید بر تولید محتواهای مبتنی بر حقیقت باشد. از سوی دیگر، کپی برداری و ارائه محتوای سرقت شده از دیگر وب سایتها، امری خلاف اخلاق است که تمامی وبمسترها باید به آن پایبند باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =