تاثیر محتوای سایت بر سئو

استانداردهای محتوای سایت
مرداد ۶, ۱۳۹۵
تولید محتوا برای تجارت الکترونیک
مرداد ۱۱, ۱۳۹۵

محتوای با کیفیت چیست؟

با وجود اینکه تمامی شرکت های تولید محتوا و شرکت هایی که در زمینه بهینه سازی و سئوی سایت فعالیت می کنند، بر نقش تولید محتوای سایت به عنوان رمز موفقیت تمامی سایت ها اشاره دارند، اما نمی توان گفت تمامی محتواها می توانند به بهینه سازی وب سایت کمک کنند. برای مثال وب سایتی که تمامی محتواهای خود را از سایر سایت ها کپی برداری کرده است، نه تنها رتبه آن در موتورهای جستجو افزایش پیدا نمی کند، بلکه پس از مدتی توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود و حتی ممکن است برای همیشه از نمایش سایت جلوگیری شود. در این مواقع گفته می شود، محتوای باکیفیت نقش پادشاه را در سایت ایفا می کند.

ویژگی محتواهای باکیفیت

  1. محتواهایی که در سایت قرار می گیرند، باید شامل چند قالب گفتاری، نوشتاری، صوتی و تصویری باشند. وجود محتواهای نوشتاری صرف در سایت نه تنها تاثیری در جلب نظر بازدیدکننده ندارد، بلکه پس از مدت کوتاهی از سایت خسته و امکان ورود مجدد او به سایت سخت می شود.
  2. به محتواهایی باکیفیت گفته می شود که بازدیدکننده آنها را بپسندند. ممکن است برخی از محتواها از سوی موتورهای جستجوی باکیفیت تشخیص داده شوند. اما از آنجا که کاربران علاقه ای به این نوع محتواها ندارند، پس از مدت کوتاهی این محتوا ارزش و اهمیت خود را از دست می دهند و رتبه سایت نیز کاهش می یابد.
  3. جدید بودن محتوای سایت، موجب می شود تا مخاطب اطلاعات تازه تری را بدست آورد. برای مثال اگر وب سایت در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند، می تواند محتواهایی در مورد زیبایی پوست، زیباسازی و جوان کردن پوست ارائه دهد. این مقالات باید متفاوت از محتواهای سایت های رقیب باشد و حرف تازه ای برای گفتن داشته باشند، تا توجه مخاطبان به سمت آن جلب شود.
  4. در محتواهای باکیفیت از ساختار منظم و منجسم استفاده می شود. برای یک محتوا، عنوان و هدرها نقش مهمی را ایفا می کنند. عنوان اولین قسمت از سایت است که در اختیار مخاطب قرار می گیرد. حال اگر عنوان هیچ سنخیتی با محتوا نداشته باشد و یا به شکل نامناسبی بیان شده باشد، تاثیری بر بازدیدکننده ندارد.
  5. استفاده از کلمات کلیدی نیز به کیفیت محتوای سایت کمک می کند. یک نکته مهم در انتخاب کلمات کلیدی این است که در آن رقابت کمتری وجود داشته باشد. اما گاهی ممکن است برخی از وبمسترها برای ایجاد تمایز، از کلمات کلیدی مبهم و پیچیده استفاده کنند. در حالی که کلمات کلیدی در عین اینکه باید چند از واژه تشکیل شوند و متمایز باشند، اما باید به گونه ای باشند که اگر در جمله استفاده شدند، مفهوم و معنای قابل درکی داشته باشند. همچنین باید در دیسکریپشن، عنوان و هدرها از کلمات کلیدی استفاده شود.
  6. استفاده درست از هدرها نیز به کیفیت محتوا کمک می کند. نوشتن محتواهایی که تنها با یک پاراگراف آغاز می شود و با همان پاراگراف نیز پایان می یابد، جذابیتی ندارد. یک محتوای باکیفیت باید پاراگراف بندی شده باشد و در هر پاراگراف از هدرها استفاده شود.  وجود H2 و H3 در یک محتوای باکیفیت ضرورت دارد.
  7. قبل از اینکه محتوا در سایت بارگذاری شوند، باید در قسمت Notepad وارد شود. با این کار تمامی مواردی که در قسمت WORD استفاده شده است و به سایت آسیب می رساند، حذف می شوند.
  8. ارائه منبع و رفرنس در محتوا به کیفیت آن کمک می کند. اگر برای تولید محتوا از کتاب، مجلات و ژورنال های موثق استفاده شود، محتواها باکیفیت تر خواهند بود. برخی از وب سایت ها اقدام به تولید محتوای نامعتبر می کنند. اگر برای تولید محتوا از این سایت ها استفاده کنید، محتواهای سایت شما نیز نامعتبر و بی ارزش خواهند بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =