تولید محتوای سایت و اپلیکیشن
زمان بها دادن به تولید محتوا، خدمات و اپلیکیشن ها است.
شهریور ۱۵, ۱۳۹۵
فرمت های رایج تولید محتوا
فرمت های رایج تولید محتوا برای تولید محتوای سایت بهینه چیست؟
شهریور ۲۳, ۱۳۹۵
تولید محتوای سایت

تولید محتوا

حجم تولید محتوای سایت فارسی، یک هزارم وب جهانی است.

دکتر حمید ضیایی‌پرور مدرس دانشگاه در رشته علوم ارتباطات اجتماعی در نشستی از سری نشست های دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه با عنوان “بررسی چالش‌های تولید محتوا در جامعه اطلاعاتی” پس از اشاره به تاریخ اینترنت و سیر تغییرات و تحولات آن به شکل گیری تولید محتوا در فضای اینترنت در  سال‌های اخیر اشاره کرد. به گفته این استاد حوزه علوم ارتباطات اجتماعی براساس آخرین مطالبات که مربوط به چندین سال پیش بود حجم تولید محتوای سایت فارسی، یک هزارم وب جهانی است. در حالی که باید به طور متوسط این میزان یک درصد می بود. این نشان می دهد که کاربران ایرانی فضای مجازی عمدتا مصرف کننده هستند نه تولید کننده و ما بیشتر در حال دانلود هستیم تا آپلود.
آقای دکتر محمد سلطانی‌فر مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که طی سخنانی تولید محتوا را یکی از مهم ترین چالش‌های دنیای دیجیتال برشمرد و از ضرورت ساماندهی محتوای الکترونیکی، افزایش سواد رسانه‌ای، نظارت و هدایت تولید محتوا به هنگام تولید سخن گفت.
داود زارعیان استاد علوم ارتباطات و رونامه نگاری نیز با اشاره به اعلامیه جامعه اطلاعاتی، دولت ها را مسوول تولید محتوا ندانست و بیان کرد که اگر بخواهیم دولت ها را مسوول تولید محتوا بدانیم مطمئناً در تولید محتوا در فضای مجازی راه به جایی نخواهیم برد.
حسین ابراهیم‌آبادی عضو هیئت مدیره انجمن ایرانی جامعه اطلاعاتی نیز مهار فضای مجازی را از طریق تولید محتوا مبتنی بر پیکربندی جدید دانست و اظهار داشت: جامعه‌ای در فضای سایبری موفق است که تولید محتوای آن متناسب با پیکربندی جدید این فضا باشد چرا که ما نمی‌توانیم با منطق قدیم به پدیده‌ای جدید بپردازیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =