تولید محتوای سایت
نحوه تولید محتوای سایت
خرداد ۱۹, ۱۳۹۵
کپی‌برداری رسانه‌ها تولید محتوا نیست!
خرداد ۲۵, ۱۳۹۵
کانتنت مارکتینگ

کانتنت مارکتینگ

کانتنت مارکتینگ چیست؟

 

کانتنت مارکتینگ (Contennt marketing) یا بازاریابی محتوایی به عنوان یکی از روش های جدید بازاریابی و تبلیغات محسوب می شود که فضای اینترنتی جزء لاینفک آن محسوب می شود. در گذشته تبلیغات و بازاریابی به روش سنتی انجام می شد که نیاز به زمان زیادی داشت. استفاده از بروشورها، کاتالوگ، چاپ بنر و انتشار در سطح شهر و … از جمله روش های بازاریابی سنتی می باشد. در کنار آن، استخدام بازاریاب هایی که به طور تخصصی مسئولیت معرفی و تبلیغات محصولات را بر عهده دارند نیز روش دیگری برای بازاریابی محسوب می شود. از سوی دیگر مشکلاتی دیگری بر سر راه بازاریابی محتوایی وجود دارد که از آن جمله می توان به تعداد محدود مخاطبان، هزینه بالای چاپ، آلودگی و بهم ریختگی شهر، آزرده خاطر شدن مصرف کنندگان از وجود حجم بالای تبلیغات و … اشاره کرد. در کانتنت مارکتینگ یک وب سایت طراحی می شود که مخاطبان و مصرف کنندگان محصول بنا به میل خود در سایت حضور پیدا می کنند و مجبور نیستند در هر چند قدمی که راه می روند، بروشورهای شرکت مورد نظر را مشاهده کنند.

مزایای کانتنت مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی

  • بزرگترین امتیاز کانتنت مارکتینگ امکان قرار دادن فایل های صوتی و تصویری و کلیپ های ویدئویی در سایت است. در بازاریابی سنتی، شرکت ها مجبورند تنها به محتواهای متنی و چند قطعه تصویر اکتفا کنند. در حالی که در کانتنت مارکتینگ معرفی محصولات می تواند به روش های مختلفی انجام شود. با استفاده از کلیپ های تصویری و صوتی می توان به نحو موثرتری پیام خود را به مخاطبان منتقل و سریعتر به هدف خود دست پیدا کرد.
  • استفاده از امکانات موتورهای جستجو نیز به بازاریابان محتوایی کمک می کند. در بازاریابی سنتی باید از یک بازاریابی با تعیین حقوق مزایا استفاده شود. در حالی که در روش کانتنت مارکتینگ این موتورهای جستجو هستند که بدون دریافت هیچ هزینه ای مسئولیت تبلیغات و بازاریابی را بر عهده می گیرند. به این صورت که با سئو و بهینه سازی، سایت توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و زمانی که کاربران کلمات کلیدی را جستجو می کنند، آن را در صفحات نتایج جستجو نمایش می دهند. این کار به معنای افزایش تعداد بازدیدکننده و در نتیجه افزایش مشتریان می باشد.
  • در کانتنت مارکتینگ می توان به اندازه یک کتاب صحبت کرد. قرار دادن محتواها در سایت که هر کدام در یک صفحه قرار می گیرند، می تواند به اندازه چندین کتاب باشد. در حالی که در بازاریابی سنتی پیام های شرکت تنها در قالب چند جمله، پاراگراف و تصویر ارائه می شود. حتی در کاتالوگ ها نیز که نهایت استفاده از محتوا صورت می گیرد، امکان انتشار بیش از حد متن و نوشته نیست. زیرا مصرف کننده علاقه ای به متن های طولانی ندارد. در حالی که در کانتنت مارکتینگ هر کدام از صفحات سایت به یک موضوع مجزا اختصاص پیدا می کند که می تواند حرفهای زیادی در مورد آن گفته شود.
  • انتخاب مشتریان نیز نقش زیادی در بازاریابی دارد. در بازاریابی سنتی این شرکت ها هستند که در کوی و برزن به دنبال مشتری هستند. در حالی که در کانتنت مارکتینگ مشتریان به دنبال شرکت ها می گردند. فقط کافی است کمی مطابق با دستورالعمل های مورتوهای جستجو و نیاز کاربران حرکت کرد، در این صورت باید منتظر جمع زیادی از مشتریان بود. مطمئنا پرستیژ حضور مشتری در شرکت بیشتر از فرآیند جستجوی مشتری می باشد.

اصول اساسی کانتنت مارکتینگ

کانتنت مارکتینگ با وجود مزایای بی شماری که دارد به راحتی انجام نمی شود و به مجموعه ای از اصول و قوانین نیاز دارد که از جمله می توان به موارد زیر استفاده کرد:

تعیین هدف در کانتنت مارکتینگ

قبل از شروع پروژه کانتنت مارکتینگ باید هدف اصلی مشخص شود. سپس موضوع وب سایت متناسب با وب سایت تعیین شده و تمامی محتواهایی که در سایت بارگذاری می شوند، در ذیل آن قرار بگیرد. به این معنا که موضوعات محتواها باید متناسب با هدف اصلی سایت باشد.

تعیین نوع محتواهای تاثیرگذار

برای برخی از محصولات محتوا باید در قالب مشخصی منتشر شوند. برای مثال در محصولات آرایشی و بهداشتی، تصاویر و کلیپ های ویدئویی تاثیر بیشتری دارند. در حالی که برای موضوعات درمانی و پزشکی باید از محتواهای نوشتاری استفاده کرد.

تعیین میزان هزینه

در کانتنت مارکتینگ هزینه های که پرداخت می شود عموما برای تولید محتوا می باشد که باید با توجه به میزان سوددهی پروژه، هزینه ها از قبل تعیین شوند. همچنین می توان از هزینه های کانتنت مارکتینگ به عنوان سرمایه گذاری زیرساختی نیز نام برد. به این معنا که می توان هزینه زیادی را در یک بخش از کانتنت مارکتینگ معطوف کرد و سپس منتظر تاثیرات آن در دراز مدت بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =