گزارش معاون وزیر ارتباطات در زمینه تولید محتوا

نقش محتوای سایت در نتیجه موتورهای جستجو چیست؟
تیر ۱۴, ۱۳۹۵
«گیگول»؛ تولید محتوای علمی، فرهنگی، انیمیشنی
تیر ۱۹, ۱۳۹۵

خبرنگاران فناوری اطلاعات و ارتباطات با نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات در زمینه تولید محتوای سایت گزارشی را تهیه کرده اند که وزیر ارتباطات این طور بیان کرده است: «تولید محتوا باید باید با استفاده از خلاقیت و تسهیل مشارکت کاربران صورت بگیرد و نمی توان با تکیه صرف بر سفارش، محتواهای دلخواه را تهیه کرد.»

در این گزارش بر فرهنگ بومی تاکید زیادی شده و بیان گردیده که افزایش رقابت ها در اقتصاد دیجیتالی موجب شکل گیری یک فضای جدید برای ابراز دستاوردها شده است. کمی پیش‎تر حاکمیت یه گروه برتر و قدرتمندتر موجب کناره گیری گروه های ضعیفتر در دنیای دیجیتالی می شد. اما در حال حاضر و با ورود دنیای اینترنتی باید محلی برای رقابت های سازنده و به دور از حاکمیت باشد.

نظریات نصرالله جهانگرد حول این محور می چرخد که: «در فضای سایبری، دایره منافع و حاکمیت کشورها با میزان رشد ذخایر داده‌ای به خط و زبان بومی و میزان توان فناوری آن کشور متناسب است و همزمان با یکدیگر رشد می کند. همچنین گسترش دامنه حاکمیت هم با توجه به میزان گسترش کاربران در آن فرهنگ انجام می شود. تا دهه ۹۰ میلادی، فضای حاکم بر رسانه های دیجیتالی بر مبنای رقابت به نفع کشورهای مرکز و صنعتی بود، در حالی که در سال های اخیر، سایر کشورها نیز متوجه میزان اهمیت فضای دیجیتالی شده و با تلاش فراوان توانسته اند با ایجاد نهضت تولید محتوای علمی، فاخر، اجتماعی و فرهنگی در سطح فضای اینترنتی پیشرفت زیادی داشته باشند.»

معاون وزیر ارتباطات در ادامه افزود: « براساس با همین اصل، زیرساخت‌ها و ابزارهای دسترسی فراوانی به منظور تولید محتوا آماده و زمینه آن  در دسترس تولید کنندگان محتوا قرار گرفته که موجب شده تا هر روز شاهد تولید و عرضه حجم گسترده‌تری از داده‌های فارسی باشیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =